You are currently viewing Společně to natřeme! .-)

S Terezou Šedivcovou ze Střediska Na Sioně máme už pár společných projektů za sebou. Proto když jsem viděla, že hledají dobrovolníky pro práci na úpravě hřiště, dlouho jsem neváhala a do hodinky od zveřejnění výzvy, jsem Tereze napsala, že do toho jdeme. Do čeho?

Společně to natřeme, aneb hledám další parťáky do týmu dobrovolníků pro jednodenní brigádu.

Do Střediska docházejí rodiny s dětmi, které mají specifické potřeby. Jedná se například o děti s nerovnoměrným nebo opožděným vývojem, s mentálním nebo pohybovým handicapem či děti s poruchami autistického spektra. A když je hezké počasí, využívají pracovnice – tedy děvčata ze Střediska pro svou práci s dětmi venkovní hřiště s dřevěnými herními prvky, které už nutně potřebují údržbu, stejně jako pískoviště nebo kovový plot ohraničující hřiště.

Pomůžete?

Akce se koná v sobotu 12. června 2021, předpokládaný čas je od 9.00 do 16.00 hodin.
Budeme natírat dřevěné herní prvky, kovový plot, upravovat pískoviště.
Barvy, štětce a rukavice jsou zajištěny. Oblečení pracovní, svačina vlastní 🙂 Oběd si můžeme třeba hromadně objednat.
Pokud byste se rádi přidali (už se vás pár ozvalo přes Instagram), prosím, napište mi na edita@zijuvcentrukh.cz, abych s vámi počítala a bylo nás tak akorát – třeba deset 🙂 Detailnější instrukce vám pak pošlu e-mailem.

Velmi obdivuji práci, kterou děvčata denně dělají, jak pomáhají samotným dětem a celým rodinám a myslím, že je zkrátka prima pomoci zase jim, když je potřeba. Třeba tyto věty čte „ostřílený“ dobrovolník a třeba někdo, pro koho by tato zkušenost byla první, možná poslední, možná první v řadě.

V každém případě… „Je skvělý, když se podobně hezký věci, jako je pomáhat druhým, stanou přirozenou součástí našeho běžného života.“

Chcete se přesvědčit, že to má smysl?
Toto video, myslím, velmi dobře vystihuje podstatu práce Střediska Na Sioně, tak na něj mrkněte:

Napsat komentář