You are currently viewing Moje oblíbené kavárny
kam na kávu

S nadsázkou říkám, že Kutná Hora – to je taková kavárenská velmoc… Asi i proto se mi tady tak líbí 🙂

Jenom v centru, které není příliš velké, totiž napočítáte na 15 kaváren. Když k tomu připočítáme pekárny a cukrárny, dostaneme se na číslo převyšující 20, a to stále nejsou zahrnuta všechna místa, kde kávu můžete koupit.

Přesto, zasvěceným pohledem kavárenského povaleče, mohu zhodnotit, že každá kavárna je jiná a že si opravdu každý vybere to správné místo a správnou kávu přímo pro něj.

Pro mě platí, že podnik dělají lidé a v kavárně to platí dvojnásob. Mám oblíbených pár podniků, které bych vám chtěla postupně představit. Těchto zhruba 5 nebo 6 míst střídám podle nálady, podle toho, na jakou kávu mám chuť, podle toho, zda se v kavárně potřebuji setkat s někým pracovně, zda chci potkat nějaké přátele nebo naopak vychutnat svůj šálek úplně v klidu. Také podle toho, zda je venku hezky a chci si užít „cvrkot“ ulice nebo zda je pěkně sychravo a potěšilo by zahřát se na mysli i na těle. Nebo podle toho, kolik je hodin a zda potřebuji „nakopnout“ do nového dne nebo naopak „odpadnout“ a na nic nemyslet. No zkrátka na každou situaci se najde řešení.

Tak se těšte, v dalším příspěvku na téma kavárny se dozvíte víc.

Napsat komentář